Almanya

Published on Şubat 21st, 2020 | by Avrupa Forum 2

0

Ulm’da Hanau katliamı lanetledi

Almanya’nın Hanau kentinde gerçekleştirilen ırkçı, faşist katliam bu akşam saatlerinde Ulm şehir merkezinde de düzenlenen ve 400 kişinin katıldığı mitingle protesto edildi. -FOTO GALERİLİ-

AF (Ulm)


Irkçılığa Karşı Ulm İnisiyatifi tarafından düzenlen mitinge yüzlerce kişi katıldı. Girişim tarafından açılan ve üzerinde Almanca olarak “Hanau kurbanları bizi uyarıyor! Tüm ırkçı ve faşist örgütlenme ve partiler yasaklansın!” pankartı,dikkat çekerken, diğer kurumaların açtıkları pankart ve dövizlerde de faşizm lanetlendi.

Hanau’da katledilen için gerçekleşrieilen saygı duruşundan sonra, mitingte yapılan konuşmalarda, katliam lanetlenirken, devletin yeteri kadar çaba harcamamdı eleştirildi. Faşist ve ırkçı partilere verilen oyların her geçen gün yükseldiğine dikkat çeklirken, saldırıların çok büyük oranda arttığı belirtildi.

            AHDF, AGİF, ATİF, KON-MED, Anadolu Federasyonu, SYKP, InterBündnis, MLPD, Rebell tarafından oluşturulan Irkçılığa Karşı Ulm İnitiyatifi’nin düzenlediği mitinge AGEB, Sol, DİDF, Alevi Merkezi, HDB, Sol Parti, Yeşiller, Sol Parti, CDU ve şehir belediyesinden de katılımlar oldu.

            “Faşizme karşı omuza” sloganının sıkça atıldığı eylemi düzenleyen girişim tarafından yapılan açıklamada, ırkçılığa ve faşizme karşı mücadele devam kararlılığının altı çizildi.

Tags: , , , , , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑